ASIA-JWP

Forum sojuszu ASIA-JWP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-02-18 22:33:22

danvi

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 74
Punktów :   

Regulamin Sojuszu

Myślę, że powinniśmy stworzyć pełny regulamin sojuszu. Dokładnie określający co i jak, prawa i obowiązki. Z uwzględnieniem kar itd. Spróbuję odgrzebać stary regulamin, który ułozyłem dla swojego sojuszu na starym s1. Może będzie mógł służyć jako jakaś baza do tworzenia reszty...
Co o tym sądzicie?

Let's


Chaos zawsze pokonuje porządek gdyż jest lepiej zorganizowany

Offline

 

#2 2008-02-18 22:56:31

pavero(ambroz99)

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 30
Punktów :   

Re: Regulamin Sojuszu

koniecznie - tak samo jak opis sojuszu - cos co bedzie widoczne dla innych ktorzy klikna na nazwe naszegho soja


Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. (Platon)

Offline

 

#3 2008-02-18 23:13:36

ORC

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 59
Punktów :   

Re: Regulamin Sojuszu

jestem za
kiedys stworzylem zasady grup bojowych ale to bylo bardziej szczegolowe
jezeli masz jakies podstawy to zapodaj do edycji radzie ;-)

Offline

 

#4 2008-02-18 23:30:08

danvi

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 74
Punktów :   

Re: Regulamin Sojuszu

Znalazłem Ale się uśmiałem czytając to...

I Postanowienia ogólne

1) Sojusze: GS, GS SW, GS SE, A GS SW i A GS SE stanowią jedność.
2) Władzę zwierzchnią nad wszystkimi Sojuszami sprawuje Rada Sojuszu.
  a) W skład Rady Sojuszu wchodzą:
   - DeaEuphoria (Dyplomatka)
   - Gitarix
   - Hannibal Barkas
   - Lara_Croft
   - lucass666
   - Minoan
   - Sword
   - Vanilla (Dyplomatka)
  b) Rada sojuszu decyduje o:
   - paktach
   - wojnach
   - planuje ataki zbiorowe
   - planuje obronę podczas wojny
   - wydaje rozporządzenia w kwestiach wewnętrznych sojuszu
3) Wszelkie pytania i problemy należy zgłaszać na forum w odpowiednim temacie - wysyłanie wiadomości na priv do członków Rady jest bezsensowne - i tak trzeba potem poinformować o wszystkim resztę sojuszu.
4) Zostaje wprowadzony system ostrzeżeń i kar. Po trzech ostrzeżeniach gracz zostaje przeniesiony do sojuszu ćwiartkowego. Tam ma tydzień na poprawę i możliwość powrotu do sojuszu głównego. Ostrzeżenie można dostać za nie przestrzeganie regulaminu i nie wypełnianie swoich obowiązków. Jeśli w sojuszu ćwiartkowym gracz otrzyma kolejne dwa ostrzeżenia zostaje bezpowrotnie usunięty z sojuszu z wszystkimi tego konsekwencjami

II Obowiązki

1) Każdy musi być aktywny - logowanie się raz na dzień to absolutne minimum. Przy pierwszym pojawieniu się żółtej lampki gracz otrzymuje ostrzeżenie. Jeśli następnego dnia lampka będzie się palić nadal, kolejne ostrzeżenie.
2) Następuje zmiana priorytetów - najpierw wojsko, potem populacja. Każdy ma obowiązek wyrekrutować armię. Jednostki defensywne powinny być w liczbie co najmniej xxx% populacji całkowitej, a ofensywne xxx%. Najsilniejsze jednostki galijskie (haeduan) są uznawane za zarówno defensywne jak i ofensywne. Ponadto każdy z sojuszu powinien posiadać katapulty w liczbie xx% całkowitej populacji.
Dla przykładu - gracz mający 900 ludności powinien posiadać MINIMUM xxx jednostek defensywnych i xxx ofensywnych oraz xxx katapult.
3)Każdy ma obowiązek składania raportów ze stanu swych wojsk (liczba, rodzaj, ulepszenia w kuźni i zbrojowni, szczegółowe dane na temat bohatera [z czego zrobiony, który poziom, atak, obrona itd.]) co trzy dni do odpowiedzialnego za zbieranie takich inforamcji członka Rady (zostanie on podany wkrótce).
4) Każdy ma obowiązek zareagowania na prośbe o pomoc, od któregoś z graczy, jeśli tylko jego wojska zdążą dojść przed planowanym atakiem.
5)Każdy ma obowiązek uczestnictwa w zbiorowej akcji ofensywnej lub defensywnej, jeśli otrzyma takie polecenie od Rady.
6) Każdy powinien zaglądać na forum przynajmniej raz dziennie - informacja to klucz do zwycięstwa w każdej dyscyplinie.

III Prawa

1) Każdy ma prawo do otrzymania pomocy od innych członków sojuszu.
2) Każdy ma prawo wypowiadać się, wyrażać własne zdanie i polemizować z decyzjami Rady. Nie zwalnia go to z obowiązku wykonania tych poleceń, chyba że przedstawi alternatywny sposób rozwiązania sytuacji, który uzyska poparcie Rady.

IV Zabrania się

1) Pierwsze i najważniejsze - całkowity zakaz używania zwrotów powszechnie uznawanych za wulgarne i/lub obraźliwe w stosunku do członków innych sojuszy w rozmowach z nimi! Jeśli jakikolwiek konflikt wybuchnie z tego powodu, delikwent zostanie usunięty z sojuszu i inhumowany za działanie na jego szkodę.
2) Nie wolno opuścić sojuszu bez podania konkretnego powodu. Ruch taki zostanie uznany za zdradę ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Wracając do obowiązków - każdy powinien znać i przestrzegać powyższego regulaminu. Zapewni nam to wzmocnienie naszej pozycji w tym świecie.


Nie chciało mi się zmieniać niczego na razie, są tam wymienione osoby z mojego skłądu itd... Chciałem zwrócić szczególną uwagę na Sworda - genialnego koordynatora zarówno def jak i off, mógłby śmiało konkurować z Jimmym z ASII* i Vanillę, moja cudowną dyplomatkę Oboje znaleźli się potem w zwycięskim składzie, wybudowali cud. Ponadto Vanilla jest znana teraz wszystkim jako SweetVanilla Nasza SMH.

Sam regulamin jest kompletna podstawą, mocno do przebudowy. Kilka sformułowań jest tam śmiesdznych po prostu - cóż, jak go pisałem byłem jeszcze kompletnym noobem Regulamin był przygotowywany dla sojuszu młodszego od naszego o połowę i zaczynającego grę 4 miechy po starcie serwera. Trzeba to będzie przystosować do teraz panujących warunków.

Wydaje mi się również, że moglibyśmy powrócić do grup bojowych - to jest naprawdę dobra sprawa jeśli są przestrzegane wszystkie zasady. Zasady te równiez moglibyśmy umieścic w regulaminie. Dobra, to na razie tyle. Męczcie się z tym

Let's


Chaos zawsze pokonuje porządek gdyż jest lepiej zorganizowany

Offline

 

#5 2008-02-19 20:57:51

ORC

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 59
Punktów :   

Re: Regulamin Sojuszu

regulamin utopijny,a le fajny ;-)

relanie : nasz powinien miec 10 punktow max, wiecej ludzie nie zapaietaja

Grupy bojowe : TAK, ale musimy zrobic male zmiany w skladach

w Asia obowiazuja grupy zlozone z czlonkow o podobnych mozliwosciach, takie grupy rownych graczy dostaja cel na miare swoich mozliwosci

grupy lokalne sa fajne bo latwiej atak skoordynowac, ale przy wojancyh ktore zaczniemy prowadzic (na wieksze odleglosci) lokalizcja nie bedzie miec juz takiego znaczenia, OFF buduje sie 2 tygodnie, a atak trwa max 24 godziny i jezeli bedie def to znow trzeba budowac ;-)

proponuje grupy bojowe graczy o podobnych mozliwosciach

wielkosc grup : max 6 osob

wywpoedzicie sie co myslicie u jutro puszczamy masa o dowodcach grup

Offline

 

#6 2008-02-19 21:41:24

swar

RADNY

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 31
Punktów :   

Re: Regulamin Sojuszu

Z tym że trzeba jakoś zastanowić się jak wypośrodkować relacje defa do offa. (z przewagą na offa oczywiście )

Offline

 

#7 2008-02-19 21:45:41

pavero(ambroz99)

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 30
Punktów :   

Re: Regulamin Sojuszu

Regulamin fajny tylko mocno skomplikowany - może pełna wersja po prostu powinna znajdować się na forum a najważniejsze pkt w opisie sojuszu - tak jak u innych.

Zauważcie Panowie że nasz sojusz nieco zmniejszył liczbę członków - jakieś pomysły na rekrutację nowych wiernych graczy?
Niech widzą że nasz sojusz jest dobrze zorganizowany.

Grupy bojowe koniecznie - myślę że na razie regionalne - póki mamy blisko potencjalnych wrogów

No i ważna informacja nt stanu wojska w poszczególnych grupach pozwalająca coś zaplanować.

Pzdr
Pavero


Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. (Platon)

Offline

 

#8 2008-02-20 13:35:57

Konrad V2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 50
Punktów :   

Re: Regulamin Sojuszu

Najpier to ja bym wyodrebnil z soja osoby ktore wiekszosc zycia spedzaja przed kompem... no nie wiem, informatyków, bankierów i takie tam, bo tak jak ja od 4 do 15 w szkole to nie mam czasu zabardzo... czasmi sie zerwie wczesniej ale ja np na dowodzce sie nie nadaje bo nie mam na to czasu


Lepiej zjesc ciastko w trzech, niz gowno samemu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleach-tales.pun.pl www.demo-trans.pun.pl www.klasa2011.pun.pl www.mistral-yaoi.pun.pl www.gdphotography.pun.pl